هر سازمان هزینه های مختلفی دارد که البته باید مقرون به صرفه باشد. مدیران سازمان برای تشخیص این موضوع ROI (Return-On-Investment) یا نرخ بازگشت سرمایه را محاسبه می کنند. در این فرصت می خواهیم مقرون به صرفه بودنِ استفاده از UPS را بررسی کنیم.

به طور معمول اگر هزینه ای وجود داشته باشد که برای یک بازه ی زمانی توجیه پذیر هزینه شود و پس از آن بتواند باعث بازگشت سرمایه یا صرفه جویی مالی شود، احتمالا مقرون به صرفه است و می توان آن را پرداخت کرد. با توجه به نکات گفته شده، ROI را برای خیلی از هزینه ها نمی توان به راحتی محاسبه نمود و تصمیم گیرندگان کلان هر سازمان، بنا بر حسابی کلی، در مورد خیلی از هزینه ها تصمیم گیری می کنند. استقرار UPS نوعی هزینه ی بیمه ای می باشد. درک این موضوع که چرا برای بیمه هزینه می پردازیم خیلی دور از ذهن نیست. شرکت ها در این زمینه مبالغ هنگفتی را هزینه میکنند تا بتوانند از ساختمان ها، تجهیزات، سلامت کارکنان، و سایر دارایی های با ارزش مادی و معنوی دیگر حفاظت کنند.

متخصصان بیمه،هنگام محاسبه ی ROI با خود فکر می کنند که هر مشکل خاص چقدر احتمال دارد به وقوع بپیوندد و هزینه هایی که بر ما تحمیل میکند چه میزان است. طبیعی است که هرچقدر میزان خسارت ها بیشتر باشد سازمان ها بیشتر تمایل دارند که خود را در برابر آن بیمه کنند.

استقرار UPS و هزینه های باتری یو پی اس، شما را در برابر از کار افتادن تجهیزات الکتریکی هنگام قطع برق بیمه می کند. برخی از انواع UPS، همچنین در برابر نوسانات شدید برقAC از سیستم های شما مراقبت می کند. امروزه بیمارستان ها، سازمان های بزرگ و کوچک اداری تجاری، آزمایشگاه ها، صنایع و کارگاه ها و … با به کار گیری UPS  خود را در برابر ۲ حادثه بیمه می کنند.

اول اینکه هنگام قطع ناگهانی برق، بدون هیچ دغدغه ای به فعالیت روزانه ی خود ادامه می دهند. مساله ای که به خصوص برای بیمارستان ها و سازمان هایی که گردش مالی بالا و کارمندان زیادی دارند حائز اهمیت است. فقط کافی است برای مجموعه ای که ۵۰۰ کارمند دارد، یک ساعت قطعی احتمالی برق را محاسبه نمایید تا به گوشه ای از خسارات احتمالی واقف گردید!

دومین نکته این است که UPS به دلیل حذف نوسانات شدید احتمالی در برق ورودی، از تجهیزات محافظت می کند و هزینه ی تعمیرات و نگهداری را پایین می آورد. به هرحال اگر RIO را به دقت محاسبه نمایید (و یا اینکه طرفدار حساب سرانگشتی باشید!) احتمالا به این نتیجه خواهید رسید که برق اضطراری و UPS هزینه هایی مقرون به صرفه اند و علاوه بر بازگشت سرمایه ای که برایش خرج می شود از وقوع اتفاقات زیادی جلوگیری می نمایند.

اشتراک گذاری برای دوستان :

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با علامت * مشخص شده اند.